فخوز و افزایش ۳۲۹ درصدی فروش شرکت فولاد خوزستان در مهرماه ۹۹

فخوز که نماد بورسی شرکت فولاد خوزستان می باشد ، طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به پایان مهرماه معادل ۳۸,۶۰۹,۴۸۱ میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره ۱ ماهه مشابه سال قبل ۳۲۹% افزایش داشته است.

شرکت فولاد خوزستان طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ معادل ۳۸,۶۰۹,۴۸۱ میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره ۱ ماهه مشابه سال قبل ۳۲۹% افزایش داشته است.

فخوز با سرمایه ثبت شده ۱۹,۰۴۸,۶۹۷ میلیون ریال طی عملکرد ۷ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ مبلغ ۱۵۰,۷۲۹,۸۸۳ میلیون ریال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۰% رشد داشته است.

 

فخوز یا همان شرکت فولاد خوزستان :

بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد و دومین قطب تولید فولاد خام در کشور میباشد و یکی از بنگاه های پیشرو اقتصادی  که در عرصه های ملی و منطقه ای صنعت فولاد حضوری فعال دارد.

این شرکت با وسعت ۳/۸ کیلومتر مربع، در مجاورت شهر اهواز، مرکز استان خوزستان درجنوب غربی کشور، واقع شده است.

فولاد خوزستان اولین مجتمع تولید آهن و فولاد کشور به روش احیاء مستقیم و کوره قوس الکتریکی است که در ۱۲ فروردین  سال ۱۳۶۸ به دست مبارک مقام معظم رهبری در زمان مسئولیت ریاست جمهوری ایشان افتتاح گردید.
طی بیست و هفت سال تلاش کارکنان و متخصصین زبردست این صنعت، فولاد خوزستان  طرح های توسعه را در فاز اول تا ۲/۴ و در فاز دوم تا ۳/۲ میلیون تن و هم اکنون بالای سه میلیون و هشتصد هزارتن محقق ساخته است.در پایان فاز چهارم توسعه ،ظرفیت تولید این شرکت به ۵/۲ میلیون تن در سال خواهد رسید.

در طول این سالها شرکت فولاد خوزستان همواره متعهد به کیفیت و خدمت به مشتری بوده و دریافت گواهینامه های سیستم مدیریت کیفیت موید این واقعیت است.

هم اکنون نیز با اجرای طرح هایی از جمله تقویت کوره‌های قوس الکتریکی شش گانه و استفاده از کوره‌های پاتیلی در فولادسازی، ظرفیت افزوده ی سه میلیون و هشتصد هزارتن شمش در سال بدست آمده است.

هم اکنون شرکت فولاد خوزستان با وسعت ۳/۸ کیلومتر مربع، در مجاورت شهر اهواز، مرکز استان خوزستان، دومین مرکز مهم تولید فولادخام کشور است