صادرات و واردات چقدر سود دارد؟ درآمد تجار چقدر است؟

یکی از مطرح‌ترین سوال‌ها در مورد تجارت صادرات و واردات میزان سودآوری آن است. این موضوع همواره دارای اهمیت بالایی برای تاجران بوده است. اما در مقطع زمانی فعلی کشور، کدام کالاها سودآوری بازرگانی بیشتری برای تاجران دارند؟ و یا به عبارت ساده‌تر، سود و درآمد سالیانه یک تاجر چقدر است؟

در سال‌های اخیر آمار صادرات و واردات در کشور‌های مختلف از جمله ایران افزایش پیدا کرده است و با توجه به پیشرفت تکنولوزی، تاجرهای جدید، بازار را از تجار سنتی گرفته‌اند.

روش‌هایی برای تبدیل شدن به یک تاجر موفق در صادرات و واردات

  • پشتکار
  • استرس و اضطراب 
  • برنامه ریزی دقیق
  • نسبت به وظایف کارمندان خود احساس مسئولیت داشته باشید.
  • برای خودتان زمان بگذارید.
  • متعهد باشید.
  • بروزرسانی اطلاعات

چگونه به یک تاجر خوب در زمینه صادرات و واردات تبدیل شوید؟

با توجه به مطالب و همچنین آمار و ارقامی که در ویدئو خدمت شما در پایین صفحه ارائه می‌شود، تاجرانی که در این مقطع زمانی وارد بازار صادرات و واردات می‌شوند، برای پیشرفت هرچه بیشتر کارشان، باید از اینترنت بطور صحیح استفاده کنند و این نکته را از یاد نبرند که باهوش بودن تاثیر زیادی در کسب و کارشان دارد.
همچنین علاوه بر هوش و ذکاوت باید صادقانه و صحیح، فعالیت بازرگانی را انجام دهند و با رعایت موارد ذکر شده در متن به یک تاجر خوب در زمینه صادرات و واردات تبدیل شوند و سود خیلی بالایی از این فعالیت بدست آورند.

انتخاب کالا در صادرات و واردات

انتخاب کالای پر سود برای صادرات یا واردات پردرآمد بسیار مهم است. این انتخاب می‌تواند متناسب با موقعیت جغرافیایی شما باشد. مثلا در ایران ممکن است شما با توجه به شهرتان کالای خاصی داشته باشید(در کرمان، پسته کالای خاص محسوب می‌شود) البته این به معنای آن نیست که کسی در تهران نمی‌تواند‌ صادرات پسته داشته باشد.

صادرات و واردات ایران

کشور ایران به دلیل داشتن منابع طبیعی و غیره می‌تواند بهترین جایگاه را در این حوزه داشته باشد. متاسفانه در سال‌های اخیر، کوتاهی‌ها یا طمع کاری بعضی تاجران ایرانی سبب شده است تا نام ایران و تاجران ایرانی درسطح جهان خراب شود. بعضی از تاجران نسبت به تعهد خود پای بند نیستند به عنوان مثال به جای صادرات سنگ، شن و ماسه صادر کردند. برخی تاجران فقط منافع خود را در نظر می‌گیرند و آینده کشور برایشان اهمیتی ندارد.
این موارد سبب شد تا اعتماد دیگر کشورها نسبت به ایران از بین برود. اگر تاجران ما صداقت را مبنا کار خود قرار دهند با افزایش صادرات و واردات مواجهه خواهیم شد.
امیدواریم با تلاش سایر تاجران عزیز و ارائه محصولات با کیفیت و صادقانه، صادرات و واردات ایران در جهان به جایگاه واقعی و مناسب خودقرار برسد.

در ویدئو زیر به طور کامل با ذکر اعداد و ارقام سود حاصل از صادرات و واردات برای شما عزیزان آورده شده است.
این ویدئو در جهت اطلاع دادن به شما عزیزان درمورد آمار درآمدی تاجران و همچنین برای شفاف شدن درآمدها و مقایسه صادرات و واردات در میزان سود‌آوری تهیه شده است.

لطفا نطرات خود را در مورد این مطلب در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید: