ساخت تیزر تبلیغاتی با ۱۳ راهکار موثر

ساخت تیزر تبلیغاتی امروزه نقش مهمی را در حوزه‌ فروش کسب و کا‌رها ایفا می‌کند. جامعه‌ هدف ما مخاطبانی با سلیقه‌های گوناگونی هستند که اطرافشان پر از تیزرهای تبلیغاتی است. پس باید در ساخت تیزر‌های تبلیغاتی به بهترین نحو عمل کنیم.

آیا می‌دانید برای ساخت تیزر تبلیغاتی موثر باید چه نکاتی را رعایت کرد؟

در ادامه به بررسی ۱۳ راهکار برای ساخت تیزر تبلیغاتی موثر و جذاب می‌پردازیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها توجه مخاطبان خود را جلب کنید. به یاد داشته باشید بسیاری از این ایده‌ها هنوز هم توسط فروشندگان امروزی استفاده می‌شوند. پس با ما همراه باشید.

اصول ابتدایی در ساخت تیزر تبلیغاتی را رعایت کنید.

داشتن ظاهر آراسته، یکی از الزامات در ساخت تیزر تبلیغاتی است. پس خوب لباس بپوشید. از محیط‌‌های جذاب با نور‌پردازی مناسب استفاده کنید. در سخنان خود از نکات جذاب استفاده کنید و برای اتمام سخنانتان از پرسش سوال غافل نشوید. به این صورت فکر مخاطبتان را درگیر خودتان می‌کنید.

ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی

خود را با برندی معتبر در دل مردم جا کنید.

تلاش کنید برند خودتان را به خوبی به مردم بشناسید و با به دست آوردن اعتبار توجه آن‌ها را جلب کنید. چون اگر مردم به شما اطمینان پیدا کنند، بر اساس ذهنیت خوبی که از شما دارند تیزرتان را تا انتها می‌بینند و شانس فروش محصولاتتان افزایش می‌یابد.

Jon Levesque، یکی از افرادی است که با ارسال یک پست ویدئویی آموزشی در LinkedIn، با همین روش به شهرت رسیده است.

از مشتریان خود بازدید کنید.

یکی از راهکارهایی که می‌توانید در ساخت تیزر تبلیغاتی خود استفاده کنید، جلب نظر مردم با استفاده از مراجعه به مشتریان است. برای مثال اگر به تبلیغاتی که امروزه در مورد لاغری باب شده است دقت کنید، می‌بینید که از صحبت با مصرف کنندگان خود برای تاثیرگذاری بیشتر استفاده می‌کنند.

می‌توانید از برنامه‌ Listen360 که بیشتر فروشندگان و بازاریابان استفاده می‌کنند بهره ببرید. طبق تحقیقات انجام شده، این ترفند حدود ۵۰ درصد تاثیرگذار می‌باشد.

از موسیقی‌های تاثیرگذار در ساخت تیزر تبلیغاتی استفاده کنید.

علاوه بر درگیر کردن چشم ببینده، برای پر بازدید شدن تیزر تبلیغاتی خود، گوش آن‌ها را هم درگیر کنید. این کاری است که برترین آژانس‌های بازاریابی ویدئویی مانند کمپانی فیلم سازی Storyboard Media از آن استفاده می‌کنند و با افزودن موسیقی به آن ببیننده را مجذوب خود می‌کنند.

موسیقی در تیزر تبلیغاتی

موسیقی در تیزر تبلیغاتی

دقت به ثانیه‌های آغازین تیزر

همیشه سعی کنید ثانیه‌های اول تبلیغات را جذاب آغاز کنید، چون بیننده به محض اینکه ویدئو جذابی دستگیرش نشود، آن را نادیده می‌گیرد و تیزر تبلیغاتی شما به طور کامل دیده نمی‌شود. آغار کردن تیزر با صحبت‌هایی جذاب یا چالش برانگیز، تاثیرگذاری موثری خواهد داشت، بطوری که یا سوال مطرح کنید و یا عنوانی مطرح کنید که باعث برجسته‌تر شدن برندتان شود.

وقت طلاست.

هر چه در زمان کمتری پیام خود را به مخاطب برسانید، روند ساخت تیزر تبلیغاتی بهتری نیز خواهید داشت. پس، از تبلیغات طولانی دوری کنید و سعی کنید مدت زمان آن بیشتر از ۳۰ ثانیه نباشد. مگر اینکه بخواهید در مورد برندتان اطلاعاتی به اشتراک بگذارید که نیازمند صحبت کردن است و به طبع زمان بیشتری نیز می‌برد.

به چه دلیل مردم باید انتخابتان کنند.

مسلما در ذهن هر بیننده‌­ای این موضوع پیش می­‌آید که چرا باید تیزر تبلیغاتی شما را ببیند. سعی کنید در ساخت تیزر تبیلغاتی، علاوه‌ بر در نظر گرفتن جذابیت تیزر، پاسخگوی این سوالات نیز باشید.

جامعه هدف خود را شناسایی کنید.

سعی کنید به جای اینکه بر روی تمامی افراد جامعه تاثیرگذار باشید، بر روی گروه اندکی تمرکز کنید. شناسایی این افراد کمی دشوار است اما از تاثیرگذاری بیشتری برخوردار است چون شما نمی‌توانید به طور همزمان تمامی افراد جامعه را از خود راضی نگه‌ دارید.

توجه به روش‌های تماس در ساخت تیزر تبلیغاتی

حتما در پایان تیزر تبلیغاتی، روش‌های برقراری تماس با خودتان را واضح سازی کنید. مثلا چگونه برای کسب اطلاعات به سایتتان مراجعه کنند و یا آدرس اینستاگرام خود را در اختیارشان بگذارید.

ساخت تیزرهای تبلیغاتی

ساخت تیزرهای تبلیغاتی

داشتن طرح اولیه یکی از ضرورت‌های ساخت تیزر تبلیغاتی

به طرح‌هایی فکر کنید که می‌تواند برای بینندگان جذاب باشد و یا اینکه آن‌ها را تا پایان تبلیغ بر سرجایشان میخ‌کوب کند. پس اگر این نکته را در نظر نگیرید تبلیغ شما بیننده آنچنانی نخواهد داشت و برای کسب و کارتان سودمند نخواهد بود.

بیان متفاوت بودنتان

اگر دقت کرده باشید در تبلیغات تلویزیونی برای مثال روغن مایع، بیان می‌شود که این روغن اولین روغن بدون پالم در ایران است و با این کار تلاش می‌کند تا خود را متمایز از سایر تولیدکنندگان روغن نشان دهند. این روش یکی از روش‌های موثر در ساخت تیزر تبلیغاتی می‌باشد.

فردی متخصص را برای ویدئو‌های تبلیغاتی خود استخدام کنید.

از جلوه‌هایی چون Zoom و Panning در فیلم‌برداری‌هایتان استفاده کنید. چون اینگونه تیزرها به مراتب جذاب‌تر از ویدئو‌هایی است که در آن فردی مستقیم به دوربین خیره شده و صحبت می‌کند. برای فیلم‌برداری حتما با یکی از دوستان متخصص و فنی خود همکاری کنید.

حس شوخ طبعی خود را در ویدئو‌های تبلیغاتی‌ خود نشان دهید.

در مخاطب حس دوستانه و صمیمانه ایجاد کنید. می‌توانید از طنز و شوخی در ساخت تیزر تبلیغاتی بهره‌مند شوید اما رعایت اعتدال را فراموش نکنید. تا می‌توانید تلاش کنید وارد بحث‌هایی چون سیاست، مذهب، حقوق و انتقاد نشوید.

نتیجه‌گیری

تاکنون از چه روش‌هایی برای ساخت تیزر تبلیغاتی خود استفاده می‌کردید؟ با چه چالش‌ها و تجربه‌هایی در تولید ویدئوهای تبلیغاتی روبرو شده‌اید؟ شما می‌توانید با بهره‌گیری از این راهکار‌ها فروش خود را چندین برابر کنید.

اگر ایده یا تجربه‌ای در این مورد دارید، در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.