زکشت و افزایش ۵۰ درصدی درآمد شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در مهرماه

افزایش ۵۰ درصدی درآمد زکشت در مهرماه ، نماد بورسی شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ معادل ۸۴,۳۷۷ میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره ۱ ماهه مشابه سال قبل ۵۰% افزایش داشته است.

زکشت با سرمایه ثبت شده ۳۰۰,۰۰۰ میلیون ریال طی عملکرد ۷ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ مبلغ ۵۳۹,۸۰۳ میلیون ریال درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۹% رشد داشته است.

این شرکت و نماد بورس متعاقب مصوبات شورای اقتصاد کشور در خصوص کمک به تحقیقات علمی و ترویج کشت مکانیزه چغندر قند، با سرمایه گذاری شرکت قند نقش جهان (سهامی عام) تحت پوشش موسسه خیریه علی و حسین همدانیان، به منظور تمرکز این عملیات در یک شرکت مستقل در تاریخ ۱۷ر۰۸ر۱۳۶۶ تأسیس و با شماره ۱۳۶ در دفتر ثبت شرکتهای فلاورجان ثبت گردید و در محل شرکت قند در کیلومتر ۴۲ جاده اصفهان – مبارکه شروع به فعالیت نمود. اما در سال ۱۳۸۴ مالکیت سهام این شرکت به موسسه خیریه واگذار و مرکز اصلی شرکت درکیلومتر ۵۵ جاده اصفهان – تهران، جاده پادگان شهدای دارخوین با شماره ۳۰۵۱۵ در اداره ثبت شرکتهای اصفهان به ثبت رسید.

اراضی مورد استفاده این شرکت در پلاکهای ۲۹۷ و ۲۹۸ اصلی معروف به مزارع هادی آباد و خرم آباد مورچه خورت واقع است که این اراضی در تاریخ ۲۰ر۰۶ر۱۳۷۳ به مدت سه سال جهت احیاء و انجام عملیات کشاورزی به شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت واگذار گردید و با توجه به طرح های شرکت مبنی بر احداث گاوداری یک صد رأسی و اجرای سیستم آبیاری تحت فشار، از تاریخ ۱۸ر۰۵ر۱۳۷۵ تحت اجاره شرکت قرار داده شد. کل عرصه این اراضی بر مجموعاً ۷۵۷۳۵۳ هکتار می باشد.

دستاوردهای شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت :

الف) دامپروری

  • واحد دامپروری شرکت با ظرفیت ۱۸۵۰ راس دام سالانه بیش از ۱۰.۰۰۰ تن شیر، ۱۸۰ تن تولید گوشت و۵ تن عسل طبیعی در سال تولید و به بازار عرضه می نماید.

ب) کشاورزی

  • تولید بیش از ۷۰۰۰تن انواع غلات، ذرت علوفه ای و یونجه در سطح ۴۵۰ هکتار و تولید انواع صیفی جات از زمین های زارعی مرزعه خرم آباد با سیستم آبیاری بارانی – تیپ وبابلر
  • تولید پسته در سطح ۲۵ هکتار

ج) مالی و اداری

  • میزان فروش محصولات شرکت از مبلغ ۵.۷۱۶ میلیون ریال در سال ۱۳۸۵ به مبلغ ۱۵۰.۰۰۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۲ رسیده است.
  • میزان سود و زیان شرکت از مبلغ ۴۹۳ میلیون ریال در سال ۸۵ به بیش از ۴.۰۰۰ میلیون ریال در سال ۱۳۹۲ افزایش یافته است.