خود مدیریتی چیست و چرا از اهمیت بالایی برخوردار است؟

خود مدیریتی به دنبال تغییر نگرش و شخصیت نیست، بلکه می‎خواهد رفتار را تحت کنترل در بیاورد و اگر لازم باشد تغییراتی را در آن ایجاد کند. به عبارت دیگر خود مدیریتی از معرفت‌پذیری اجتماعی نشات می‎گیرد و از نگاه علوم رفتاری، خود مدیریتی عبارت است از شناسایی درست توانایی‌ها، استعدادها و تلاش برای پرورش و شکوفایی آنها است.

در تعریف دیگری از خود مدیریتی چنین آمده است که خود مدیریتی تکنیکی است که به سیستم کمک می‌کند تا بصورت اتوماتیک خود را کنترل و هدایت کند.

 

اهمیت و ضرورت خود مدیریتی در عصر حاضر

مهم‌ترین رویدادی که در آینده به وقوع خواهد پیوست قطعا فناوری یا تجارت الکترونیک نخواهد بود. بلکه یک تغییر و تحول اساسی در زندگی بشر اتفاق خواهد افتاد که همانا با رشد فزاینده و محسوس تعداد انسان‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد که نخستین گام‌، مدیریت انسان‌ها است که در سرلوحه آن، مدیریت خود افراد بر خودشانیا به نوعی خود مدیریتی می‌باشد و دلیل آن عدم وجود فرصت آمادگی و توان لازم جامعه برای پرداختن به این مهم می‌باشد.

اهمیت خود مدیریتی

اهمیت خود مدیریتی

اصول خود مدیریتی

خود مدیریتی ارکان مختلفی دارد که با بررسی آن‌ها می‌توان به درجات بالایی در زندگی رسید. در ادامه با تعریفی از اصول پایه خود مدیریتی آشنا خواهیم شد:

خود ترکیبی(Self-Configuration)

ترکیب اتوماتیک اجزا به منظور اقتباس تفاوت‌های محیطی و تطبیق و ترکیب این تفاوت‌ها با ویژگی‌های افراد را می‌توان خود ترکیبی نامید.

خود ترمیمی(Self-Healing)

خود ترمیمی عبارت است از کشف، تشخیص و تصحیح اتوماتیک خطاهای فردی و انجام اقدامات اصلاحی است.

درک نقاط قوت ما به وسیله دنبال کردن نتایج کارهایی که ما انجام می‌دهیم، ساده است. هنوز بسیاری از ما نقاط قوت خود را دست کم می‌گیریم و از آن‌ها فقط به عنوان هدیه استفاده می‌کنیم. حتی ما اموری را که در آنها خوب هستیم و توانایی داریم را به نظر خودمان ساده می‌دانیم.

خود بهینگی( Self-Optimization)

عبارت است از نظارت اتوماتیک و اقتباس منابع به منظور دستیابی به عملکرد بهینه در ارتباط با تعیین نیازمندی‌ها است. فهمیدن قدرت خود، به حساب آوردن ارزش‌های خود و دانستن اینکه به کجا تعلق داریم، این‌ها چیزهایی هستند که برای رویارویی با یک تغییر بزرگ در سازمان‌ها ضروری هستند.

خود حمایتی(Self-Protection)

خود حمایتی به معنی پیش‌بینی، تشخیص، حمایت و حفاظت در مقابل تهدیدهای ناشی از غرور و تکبر فردی می‌باشد.

اجرای فرآیند گفته شده نیازمند زمان است. بخصوص هنگامی که مبادرت به انجام کاری می‌کنیم که واقعا برای ما مهم است. اگر با کارهایی که برای ما مهم است سازگاری به وجود آوریم، در مدیریت به دستاوردهایی می‌رسیم که خود، مدیریتی دائمی است.

سازمان‌ها و شرکت‌ها در سراسر جهان برای جذب و به کارگیری منابع انسانی با استعداد مبارزه می‌کنند. در این راستا، با فرآیند خود مدیریتی می‌توان با ایجاد و پرورش منابع انسانی ماهر و جهت‌دهی این نیروها به سمت توسعه انسانی، سازمانی و در نهایت توسعه همه جانبه گام‌های اساسی برداشت.

خود مدیریتی چه تاثیری در زندگی ما دارد؟

اگر به دنبال رسیدن به اهداف خود در زندگی هستید و یا قصد دارید به عنوان افراد تاثیرگذار در جامعه اطرافتان شناخته شوید، بدون شک باید به دنبال شناخت اصول خود مدیریتی و رعایت آن‌ها باشید. به طور کلی، خود مدیریتی دارای سه اصل مهم می‌باشد که اگر شما را به درجات استثنایی هم نرساند، قطعا سبب موفقیت‌های بیشتری در زندگی شما خواهد شد.

این سه اصل عبارت است از:

  • مدیریت زمان
  • ایجاد انگیزه برای یادگیری مسائل
  • گسترش ارتباطات
خود مدیریتی

خود مدیریتی

نتیجه‌گیری

حفظ ارزش‌ها، آزادی‌های فردی، تحصیل و استقلال فردی مهم‌ترین نتیجه خود مدیریتی است. خود مدیریتی در ایجاد قدرت در افراد برای مدیریت بر رفتار و عملکرد‌شان در حیطه فردی و سازمانی، در جهت ارتقا، بهره‌وری فردی و سازمانی نقش مهمی را در هزاره سوم ایفا می‌کند.

 

لطفا نظرات خود را در مورد خود مدیریتی و این مطلب در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید: