تاثیر و اهمیت لینک داخلی در سئو سایت

لینک داخلی چیست؟ فرمت بهینه لینک‌های داخلی چگونه است؟ اهمیت لینک داخلی در سایت چگونه است؟ ارزش لینک‌های داخلی سایت به چیست؟ چگونه انکرتکست‌های خود را انتخاب کنیم؟
لینک یا لینگ بیلدینگ اهمیت ویژه‌ای در سئو و بهینه سازی موتور‌های جستجو دارد و جزو ارزشمندترین ابزار سئو محسوب می‌شود؛ درست است که به لینک داخلی اهمیتی به اندازه لینک خارجی داده نشده است اما در این مقاله ما سعی داریم شما را با لینک داخلی و تاثیر آن در سئو سایت آشنا کنیم. 

تفاوت لینک داخلی و خارجی

عملکرد لینک‌های خارجی بدین شکل است که به یک دامنه کاملا مجزا ارجاع داده می‌شوند؛ در واقع لینک خارجی کاربر را از یک سایت به سایت دیگر هدایت می‌کند و تاثیر به‌سزایی در افزایش بازید از سایت دارد. اما لینک‌های داخلی به محتوا همان دامنه‌ای که خود در آن قرار دارند ارجاع داده می‌شوند.

لینک داخلی

لینک داخلی

لینک داخلی

لینک داخلی(internal Links)، لینکی است که به صفحه دیگری از همان سایت اشاره می‌کند و معمولا در سیستم مسیریابی اصلی سایت مورد استفاده قرار می‌گیرند. لینک سازی داخلی برای کاربران سایت بسیار مفید بوده و سعی کنید بیشتر لینک سازی داخلی خود را به مقالات وبلاگی اختصاص دهید.

فرمت بهینه لینک داخلی

فرمت لینک داخلی، باید به صورتی باشد که انکرتکست آن مناسب و مرتبط با موضوع صفحه هدف باشد. بهتر است لینک‌ها بیشتر به صفحات داخلی سایت اشاره کنند تا به صفحه اصلی سایت!

ارزش لینک‌ داخلی

لینک‌های داخلی به کاربران اجازه می‌دهند تا صفحات مختلف سایت را مطالعه کنند و سبب تقسیم شدن اعتبار یک صفحه در بین صفحات داخلی می‌شود.

نحوه لینک داخلی

نحوه لینک داخلی

انکرتکست

در انتخاب انکرتکست خود بسیار دقت کنید زیرا در نگاه اول اطلاعاتی از قبیل محتوا صفحه لینک شده به کاربران گوگل می‌دهد تا کاربران و موتور جستجو گوگل به درک بهتری از محتوا صفحه لینک شده می‌رسند. 

اگر قصد دارید سایتتان، از لینک بیلدینگ قوی‌تری برخوردار باشد، انکرتکست خود را به دقت انتخاب نمایید؛ در واقع کیفیت انکرتکست اهمیت ویژه‌ای دارد. تا حد ممکن از انکرتکست‌های کوتاه استفاده نمایید و از ساخت انکرتست غیر ضروری خودداری نمایید زیرا کمکی به کاربران سایت نمی‌کند.

ویژگی انکرتکست

هنگام انتخاب انکرتکست از عبارت‌های قابل فهم، کوتاه و دقیق استفاده نمایید؛ انکر تکست‌ها را از متون معمولی خود تفکیک نمایید زیرا ممکن است کاربران به اشتباه انکرتکست‌ها را انتخاب نمایند و به محض ورود به محتوا، از صفحه خارج می‌شوند، این اشتباه سبب می‌شود تا از ارزش سایتتان کاسته شود.
ساخت لینک‌های داخلی با انکرتکست‌های متنوع به ارزش سایت می‌افزاید.

ارزش لینک داخلی

لینک داخلی تا حد زیادی به سئو سایت کمک می‌کند و سبب می‌شود گوگل به محتوا سایت امتیاز مناسبی دهد.
لینک داخلی به پایین آمدن بانس ریت یا نرخ پرش سایت نیز کمک می‌کند. هرچه آمار بانس ریت سایت شما کمتر باشد، سایت شما از وضعیت و سئو بهتری برخوردار است؛ بهترین راه برای پایین آمدن بانس ریت سایت‌تان بهبود محتوا سایت است.

ایندکس کردن صفحات جدید

ربات crawl گوگل وظیفه ایندکس کردن صفحات را بر عهده دارد و برای یافتن و ایندکس کردن وب‌سایت‌ها، لینک‌های موجود در اینترنت را دنبال می‌کند. در واقع هر چه لینک سازی داخلی قوی‌تری داشته باشید به ایندکس شدن صفحه سایتتان کمک بیشتری کرده‌اید.
اگر وب‌سایت شما لینک سازی داخلی قدرتمندی داشته باشد، crawl گوگل محتوا جدید وب‌سایتتان را راحت تر پیدا می‌کند.

crawl گوگل

crawl گوگل

بالا رفتن رتبه وب‌سایت

سعی کنید مقالات جدید خود را به مقالات قدیمی سایت خود لینک دهید زیرا شانس رتبه گرفتن وب‌سایت شما در نتایج جستجو افزایش پیدا می‌کند. همچنین بروزرسانی محتوا قدیمی سایت یکی از روش‌های موثر سئو برای افزایش ترافیک سایت است.

در هنگام بروزرسانی محتوا، نکات زیر را حتما رعایت کنید:

  1. در ابتدا مقاله پاراگرافی ایجاد کنید و دلایل بروزرسانی محتوا را به خوانندگان توضیح دهید.
  2. اطلاعات جدید در اختیار کاربران قرار دهید.
بالا رفتن رتبه وب‌سایت

بالا رفتن رتبه وب‌سایت

جمع بندی

لینک سازی داخلی چندان دشوار نیست. درست است که لینک سازی داخلی به اندازه لینک سازی خارجی مهم و حیاتی نیست اما لینک سازی داخلی به سئو سایت شما کمک بسیاری می‌کند. با این حال، ساخت لینک داخلی در وب‌سایت از آن دست تکنیک‌هایی است که علاوه بر آسانی، بسیار تاثیرگذار است. 

پیشنهاد می‌کنم بطور آزمایشی از لینک سازی داخلی در سایتتان استفاده نمایید تا تاثیر مثبت ساخت لینک داخلی را بر روی ترافیک و رتبه وب‌سایتتان مشاهده کنید.