آموزش نویسندگی خلاق به همراه ویدئو

در ویدئوهای آموزش نویسندگی خلاق مشاهده می‌کنید که نویسندگی، انتقال و رساندن دیدگاه یا پیام از طریق نوشتن است. نویسندگی یک هنر است زیرا فرد نویسنده خوب فکر می‌کند، خوب حس می‌کند و خوب می‌نویسد.

حوزه کاری نویسنده‌ها بسیار وسیع است. آن‌ها آثار خلاقانه‌ای از جمله رمان، داستان‌های کوتاه، نمایشنامه، اشعار و کتاب کودک را می‌آفرینند. گاهی اوقات هم مقالاتی مثل روزنامه‌ها، مجلات یا مطالبی برای رسانه و… می‌نویسند. همه این‌ها را با دیدن آموزش نویسندگی خلاق یاد می‌گیرید.

نویسندگی از تنهاترین شغل‌ها است. به همین دلیل، اکثر نویسندگان تنهایی را دوست دارند. نویسنده شدن کار آسانی نیست. 

ویدئو آموزش نویسندگی خلاق

برای نویسنده شدن، بهتر است ویدئوهای آمورش نویسندگی خلاق زیر را که برای شما فراهم کرده‌ایم مشاهده کنید. در این قسمت از ویدئوهای آموزش نویسندگی خلاق، مدرس دوره، نکات لازم را در ۵ ویدئوی مجزا به شما معرفی می‌نماید.

قسمت اول آموزش نویسندگی خلاق

در این قسمت، مدرس قبل از اینکه بگوید یک داستان واقعا چه چیزی است، مسئله مهم‌تری را برای شما مطرح می‌کند که نویسندگان از چه نیروی خارق‌العاده‌ای برخوردار هستند.
شما را به دیدن اولین قسمت از آموزش نویسندگی خلاق دعوت می‌کنیم:

قسمت دوم از آموزش نویسندگی خلاق

در قسمت دوم و در ادامه ویدئو آموزش نویسندگی خلاق به بررسی ایده اولیه نویسندگان پرداخته می‌شود که اغلب افراد با آن شروع می‌کنند و اینکه چطور با دادن چند گره به آن، از یک چیز نه چندان بزرگ به یک داستان درخشان برسید.

اصطلاح نویسندگی خلاق به مجموعه‌ای از فعالیت‌ها گفته می‌شود که همه این فعالیت‌ها حول محور تفکر خلاق و سپس نوشتن، می‌گردد.

نویسندگی موضوعی چند جانبه است و برای افراد گوناگون مفاهیم متفاوتی وجود دارد.

در این مجموعه ویدئوهای آموزشی نوعی از نویسندگی خلاق را در نظر داریم که منحصر به نوشته‌های داستانی یا غیرداستانی نیست. بلکه هر نوع نگارشی را شامل می‌شود که سبب شکوفایی استعدادها و توانایی‌های افراد است.

شما را به دیدن دومین قسمت از آموزش نویسندگی خلاق دعوت می‌کنیم:

آموزش نویسندگی خلاق قسمت سوم

در این قسمت و در ادامه ویدئوهای آموزش نویسندگی خلاق مدرس دوره مسئله مهم‌تری را برای شما مطرح می‌کند.

حالا که تعریف یک داستان را بنا کردید، با تعدادی از سوالات مختصر روبه‌رو هستید. این سوالات به شما کمک می‌کنند که بفهمید داستان شما در مسیر درستی قرار دارد یا خیر.

وقتی مشغول نوشتن داستانتان هستید، یا آن را بازنویسی می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را از خودتان بپرسید.

برای دیدن این سوالات شما را به دیدن سومین قسمت از آموزش نویسندگی خلاق دعوت می‌کنیم:

چهارمین قسمت در آموزش نویسندگی خلاق

یک داستان از همان اولین جملات شروع خود باید حول این موضوع بچرخد که چطور یک نفر مشکلی غیر منتظره را حل می‌کند.

مهم نیست آن مشکل چقدر بزرگ و سخت باشد. مهم این است که واقعا نمی‌توان از آن طفره رفت. بنابراین برای پیدا کردن راهی برای این موضوع، شما را به دیدن چهارمین قسمت از آموزش نویسندگی خلاق دعوت می‌کنیم:

قسمت پنجم آموزش نویسندگی خلاق

پاسخ به سوالات خواننده!

تصور کنید که یک رمان جدید را در دست گرفته‌اید و در صفحه اول آن هستید و درحال خواندن این جملات هستید:

“روزی روشن و صاف آغاز شد. خورشید می‌درخشید و آسمان آبی و صاف بود. تامی از خواب بیدار شد اما تا مدتی بصورت درازکش باقی ماند. صبح برای او بهترین موقع روز بود و او دوست داشت آن را مزه مزه کند. بالاخره از جایش بلند شد و به سمت پنجره رفت و پرده را کنار زد. او بچه‌هایی را دید که با کتانی‌های بزرگشان و کوله‌پشتی‌های سنگینشان به طرف مدرسه می‌رفتند. او چند روح سرشار از انرژی را دید که روی دوچرخه‌هایشان سرکار می‌رفتند و کیف‌های نامه‌رسانی خود را به پشتشان بسته بودند. یادش آمد کارهایی را برنامه‌ریزی کرده تا آن‌ها را در جلسه صبح ارائه دهد. خمیازه کشید و از پنجره فاصله گرفت و بعد لباس کارش را بر تن کرد.”

این داستان ابدا شما را درگیر خودش نمی‌کند. اما علت آن چیست؟

شما را به دیدن پنجمین قسمت از آموزش نحوه نویسندگی خلاق دعوت می‌کنیم.

نتیجه‌گیری:

دنیا به نویسنده خوب و خلاق نیاز دارد.
تا وقتی دنبال نوشته خوب هستید، احساس نخواهید کرد که نوشته شما به اندازه کافی خوب است. تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که تاثیرگذار باشید و نوشته‌هایتان کاملا واضح و قابل فهم برای خواننده باشد. وقتی شما سعی کنید نکات بالا را رعایت کنید، نوشته شما خوب و خوب‌تر خواهند شد و می‌توان گفت که به حرفه فیلمنامه نویسی وارد شدید.