آریا ساسول پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی بورس از محل سود انباشته ثبت کرد

آریا ساسول پیشنهاد افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی بورس از محل سود انباشته ثبت کرد.

گزارش توجیهی هیئت مدیره آریا ساسول به منظور پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ ۴,۵۸۳,۸۴۰ میلیون ریال به مبلغ ۹,۱۶۷,۶۸۰  میلیون ریال از محل سود انباشته به منظور تامین بخشی از منابع مورد نیاز برای احداث واحد پلی اتیلن جدید به ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال که در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده است.

افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی آریا از محل سود انباشته به تصویب هیات مدیره این شرکت رسید و گزارش توجیهی مصوب در سامانه کدال بارگزاری گردید.

آریا با تولید فعلی حدود دو میلیون تن اتیلن و انواع پلی‌اتیلن در سال، یکی از صنایع پتروشیمی پیشرو در خاورمیانه و با اعتبار جهانی است که در بازار سرمایه کشور نیز یکی از سودآور ترین شرکتها به شمار می رود و در شش ماهه اول سال جاری با تداوم عملکرد درخشان خود توانسته است از میزان ۶.۰۰۰ هزار میلیارد تومان فروش حدود  ۴.۰۰۰ میلیارد تومان سود خالص را محقق نماید.

افزایش ۷۵ هزار تنی میزان تولید شرکت پلیمر آریاساسول نسبت به دوره مشابه سال قبل، کنترل هزینه ها، بازگشت نرخ‌ های جهانی محصولات پس از افت ماههای ابتدایی سال به واسطه بحران کرونا در کنار ارز آوری ناشی از صادرات ۷۰ درصدی محصولات، سبب استمرار نمایش خیره ‌کننده آریا در ۶ ماهه اول سال جاری شده ‌است.

شرکت پلیمر آریا ساسول به واسطه استفاده فراگیر از خدمات فناوری­ اطلاعات و بکارگیری کارشناسان مجرب و متخصص در ارائه، تامین و نگهداشت خدمات فناوری اطلاعات در میان سایر شرکت­های پتروشیمی ایران، پیشتاز است.
شرکت پلیمرآریاساسول برمبنای شاخص «میزان صادرات» به این عنوان دست یافته است. همایش معرفی بهترین صادرکننده‌ی ملی که از سال ۱۳۷۶ هرساله توسط سازمان توسعه تجارت ایران با هدف توسعه فرهنگ عمومی صادرات کشور و تشویق صادرکنندگان و فعالان اقتصادی و بازرگانی کشور برگزار می‌شود و در این همایش از بنگاه‌های برتر صادراتی کشور تقدیر به عمل می‌آید.